Tom napisał(a):Przeczytałem, moje pytania:
8.2.5 i 10.5.11 - czy w trakcie przebiegu na torze wolno chować do kabury załadowaną broń?
załącznik C1, punkt 6.c - czy jeśli ostrzelam poper i się nie przewróci, to muszę przerwać bieg i zażądać sprawdzenia, czy jest skalibrowany, czy mogę dokończyć bieg i po nim zażądać kalibracji?
10.2.11, 10.2.11.1 - nie rozumiem tych punktów, czy możesz je wytłumaczyć?
Widzę, że w tym sezonie nie stosowaliśmy się w pełni, do tych przepisów (np. 4.2.2.1, 9.4.5.2). Czy w najbliższym sezonie planujemy stosować się w pełni do przepisów? Jeśli nie, to czy mógłby powstać jakiś dokument pokazujący, jakie są różnice między tymi przepisami, a tym, co stosujemy?
Tak - broń możesz schować do kabury albo rozładowaną, albo w stanie zgodnym z ze stanem gotowości broni (8.1) Przepis mówi głównie do osoby projektującej tory, by nie wymyśliła sobie w opisie nakazu chowania broni do kabury. Pamiętaj, że wyjmowanie broni w cooperze (lub chowanie jej tam) - to dekwa!
Przebieg przerwać możesz ty - np. bo Ci się odechciało strzelać, sędzia bo np. wystrzeliłeś sobie dekwę, albo ktokolwiek inny jeżeli np. zobaczył helpera na torze po sygnale startowym. Sędzia nie przerywa przebiegu z powodu nieobalenia popera. Decyzja czy naparzać w niego dalej, czy kończyć przebieg i zaządać kalibracji, czy kontynuować - należy do Ciebie i podejmujesz ją w trakcie przebiegu.
Generalnie rozwiązania są następujące:
- możesz strzelać do popera aż padnie - wtedy nie masz możliwości odwołania się, składania protestu, ani zarządania kalibracji - ale cel masz zaliczony.
- możesz olać i zostawić stojącego popera. RM kalibruje go - jeżeli nie padnie po pierwszym trafieniu w strefę kalibracyjną masz reshoota
- jw. jeżeli poper padnie - masz misiora
- jeżeli przerwałeś przebieg i poper nie padł podczas kalibracji - masz reshoot
- jeżeli przerwałeś przebieg i poper padł podczas kalibracji - masz misiora za niego oraz 2 miss+proc za każdy cel do którego nie strzeliłeś - gieneralnie raczej przebieg zerowy, o ile poper nie był na końcówce toru.
10.2.11 i 11.1 - jeżeli np. będziesz miał nogę w gipsie od jajaec po kostkę, a tor będzie wymagał strzelenia z niskiego okienka, i nie ma bata byś się tam schylił - RM może dać możliwość strzelenia obok okienka stojąc i zastosować tzw. odjęcie. A jeżeli np. ten tor wymagał jeszcze biegania - to może w ogóle zrezygnować z odjęcia i pozwolić Ci strzelić bez schylania się.
4.2.2.1 - po prostu takie tarcze nam wydrukowali. Mogliśmy je wywalić do śmieci, podnieść wpisowe za zawody do 300pln i zamówić drugą partię kilkuset tysięcy sztuk z poprawną linią, albo strzelać na tych z wpisowym rzędu 30PLN - decyzja należy do MD, a potem do RM. Ja podjąłem taką, że to gra nie warta mnożenia kosztów, a każde spitowanie na ramce można mierzyć kalibromierzem i tak też robiłem, więc przepis był jak najbardziej w użyciu. Oczywiście strzelec mógł wieść protest jeżeli się z tym nie zgodził... Wiesz - kaucja, arbitraż i te sprawy

9.4.5.2 - nie przypominam sobie przypadku niestosowania tego przepisu... ???
Jest taki dokument - jest to regulamin LAA (na stronie) - różnice dotyczyły przede wszystkim połączenia klas sprzętowych Standart i Produkcji, oraz zmiany wieku JUNIOR. Był też nieformalny przepis o prockach zamiast dekw - ale powoli wraz z ostrzelaniem się ludzi na torach rezygnowaliśmy z niego stopniowo. Ostatnie zawody LAA czyli Ogólnopolskie Mistrzostwa Ligi Action Air - były rozegrane w 100% zgodnie z przepisami IPSC (poza wiekiem JUNIOR)
W najbliższym sezonie JUNIOR będzie liczony już normalnie (do 21 lat). Połączenie klas sprzętowych w zasadzie jest zgodne z przepisami - trzeba to tylko ogłosić w komunikacie informującym o zawodach. (info o otwieranych klasach na zawodach).
Coś jeszcze?? :>