Obecnie badam możliwości organizacji Warsztatów Podoficerskich (zmiana nazwy) w weekend 23-24 kwietnia. Sprawa otwarta, ale ją sygnalizuję.
Ustalone są też wymagania fizyczne.
Wymagania minimum na warsztaty podoficerskieBieg na 1000 metrówCzas maksymalny: 5 minut 30 sekund
Informacje dodatkowe:
W terenie o równej i twardej nawierzchni w mundurze i butach wojskowych
Ugiecia ramion w podporze przodem (pompki)Powtórzen minimum: 30
Informacje dodatkowe:
Na komendę "Gotów" kontrolowany wykonuje podpór leżąc przodem (pompke). Na komendę "Ćwicz!" ugina ramiona tak, aby stawy barkowe znalazły się poniżej stawów łokciowych (tułów wyprostowany – tzn. barki, biodra, kostki stóp w jednej prostej linii) następnie wraca do podporu i ponawia ćwiczenia. Oceniający (kontrolujący) głośno odlicza ilość zaliczonych powtórzeń. Jeżeli kontrolowany wykona ćwiczenie niezgodnie z opisem oceniający (kontrolujący) podaje ostatnią liczbę powtórzeń.
W przypadku kobiet ćwiczenie wykonuje sie w wersji "na ławeczce". Rece opierają sie o przeszkode wysokosci ok. 30 cm. Liczba powtorzen 20.
Skłony w przód w ciągu 2 minutPowtórzen minimum: 45
Informacje dodatkowe:
Na komendę "Gotów" kontrolowany przyjmuje pozycję: leżąc tyłem z rękami splecionymi na karku, ramiona dotykają materaca, nogi ugięte w stawach kolanowych (maksymalnie do kąta prostego), w rozkroku a stopy przytrzymywane przez współćwiczącego.
Na komendę "Ćwicz!" kandydat wykonuje skłon w przód z jednoczesnym dotknięciem łokciami kolan, następnie wraca do pozycji wyjściowej. Oceniający (kontrolujący) głośno wymienia kolejno ilość prawidłowo wykonanych powtórzeń. Jeżeli kandydat nie wykona ćwiczenia zgodnie oceniający (kontrolujący) powtarza ostatnią liczbę zaliczonych skłonów.
Bieg wahadłowy (10 x 10 metrów)Czas maksymalny: 35 sekundy
Informacje dodatkowe:
Na komendę "Start" kandydat rozpoczyna bieg w kierunku przeciwległej chorągiewki, obiega ją, wraca do chorągiewki na linii startu, obiega ją i pokonuje tę trasę pięciokrotnie. Czas mierzy się od sygnału startu do momentu przekroczenia linii mety. Przewrócenie "chorągiewki" powoduje powtórzenie próby (próba ostateczna).
