Strona 1 z 1
Pantalony marki 5.11

Napisane:
9 sie 2010, o 18:22
przez Dalej
Firma dedykowana dla operujących w operacjach operatorów.
Czy ktoś ma doświadczenie z ich porciętami?
http://www.hobby24.pl/odziez-i-obuwie-511/spodnie.html
Re: Pantalony marki 5.11

Napisane:
9 sie 2010, o 19:23
przez Python
My (FCS) mamy. Mieliśmy/mamy na stanie 3 różne wzory.
Niestety firma jeśli chodzi o jakość jest przereklamowana. Spodnie przy codziennym użytkowaniu przecierają się niemiłosiernie i tracą kolor. Wersja najbardziej pancerna - czyli HRT - potrafi się przetrzeć po krótkim kontakcie z szyną RIS.
Braliśmy ich szpej z kilku źródeł, polski przedstawiciel, sklep dla policjantów w US, osoby prywatne z US - wszystko taki sam szajs.
Niestety to samo dotyczy ich koszul i butów. O buty - to jest prawdziwa tragedia ! Puszcza klej po pół roku, a goretexy ciekną...
Najlepsze co mają to czapki baseballówki - na resztę nie warto kasy.
Re: Pantalony marki 5.11

Napisane:
9 sie 2010, o 20:23
przez Dalej
Hmm. Wiedziałem że to geardo-poser stuff bo nie raz o tym słyszałem, ale nie sądziłem że shit - przy tych cenach podejrzewałem co najwyżej że to podróbki, ale skoro tak zeszli z ceny, wygląda na to że mimo wywalania masy kasy na marketing nikt już nie chce kupować ich szpeju po chorych cenach.
Re: Pantalony marki 5.11

Napisane:
9 sie 2010, o 20:50
przez Python
Nie wiem czy nikt nie chce - ja w każdym razie odradzam.
Re: Pantalony marki 5.11

Napisane:
9 sie 2010, o 22:40
przez Templar
Posiadam i używam kilka par. Z moich kilkuletnich doświadczeń z tą firmą mam kilka następujących spostrzeżeń:
- ich graty w bawełnie to posys- tak jak napisał Pyton traca kolor, makabrycznie się przecierają (szczególnie mankiety u koszul i nogawki). W spodniach ściągacze na pasku się szybko rozciągają.
- sprawa znacznie się poprawiła jeśli chodzi o serie ripstop z teflonem. Są o wiele bardziej przewiewne i mają poprawioną ergonomię (dodatkowa kieszonka na folderek). Kolor też jak by dłużej się trzymał...
Ogólnie jestem z produktów tej firmy, w nowej serii zadowolony- głównie ze względu na krój i patenty.
Jeśli chodzi o ceny to zwykle brałem spodnie po 130zł co nie jest raczej kwotą wygórowaną. Ostatnio podskoczyła i w Shargu mają chyba po 160-170.
Ostatnio popełniłem błąd życia kupując Helikona w kroju SFU- to się dopiero spiera, próje i jest źle skrojone...
Re: Pantalony marki 5.11

Napisane:
10 sie 2010, o 08:44
przez Dalej
Bleh.
Chyba po prostu kupię se M65. Po kilku latach używania ripstopów mam ich serdecznie dosyć.
Re: Pantalony marki 5.11

Napisane:
10 sie 2010, o 10:53
przez Vintersky
Potwierdzam słowa Pythona i Templara.
Rzeczy z których jednak jestem zadowolony to porcięta 5.11 wersja z teflonem (bodaj propants) oraz oczywiście baseballówki. Dodatkowo mam ich "takticznom" koszulę z krótkim rękawem. Fajnie oddycha i się trzyma.
Re: Pantalony marki 5.11

Napisane:
10 sie 2010, o 14:13
przez Python
To my jeszcze mamy kurtki 5w1, polary do nich i jeszcze jakąś kurtkę wiatrówkę.
U tu uczucia są mieszane. Mój egzemplarz 5w1 jest bardzo dobry, chroni przed deszczem i polar jest super. Natomaist 5w1 Pirxa cieknie na szwach. A kupowaliśmy kurtki w Shargu, więc niby powinny być takie same. Widać produkcja w Chinach/Wietnamie ma problem z trzymaniem specyfikacji.
Jeszcze co do spodni. My je kupiliśmy ponad dwa lata temu (i jest to cotton, nie ripstop). Nie wiem jakie są nowe wzory jakościowo.
Re: Pantalony marki 5.11

Napisane:
10 sie 2010, o 22:31
przez Blacha
swojego czasu chłopaki z knives.pl zamawiali ze stanów sporą paczkę
pierwszy cyrk był z rozmiarówką bo totalnie nic nie trzymało wymiarów więc byla akcja wymieniania sie dopasowywania, odsprzedawania itp.
potem sporo było opisów bardzo niepochwalnych o 5,11 od większości którzy kupili ich szpej.
Wygodne, fajne, dobre patenty ale "jednorazówki"
Re: Pantalony marki 5.11

Napisane:
7 wrz 2010, o 10:00
przez Ptasiek
Python napisał(a):Jeszcze co do spodni. My je kupiliśmy ponad dwa lata temu (i jest to cotton, nie ripstop). Nie wiem jakie są nowe wzory jakościowo.
U mnie ze spodniami jest niezle uzywam ich duzo i tylko gdzieniegdzie sie przecieraja a mam ze 3 pary, tak wiec chyba te 2 lata temu jakby lepiej te pantalony robili...
Re: Pantalony marki 5.11

Napisane:
7 wrz 2010, o 12:48
przez Tato
Hmm, mam z 5 par spodni i nie mam aż tak złych doświadczeń (jedne ma nawet na sobie jak piszę te słowa).
Bawełenki (zresztą kupowane od Templara) używam ich 2 rok bodajże. Owszem, głównie cywilnie (sa bardzo wygodne i noszę je do pracy - mogą udawać cywilki a jednoczesnie mają wygodne patenty jak chocby cargo których zwykłe gacie nie mają) ale miałem je tez parę razy na treningach na strzelnicy: trazałem się w nich, kłekałem i gólnie robiłem wsyztsko to co sie robi podczas treningu strzelania bojowego. Zero przecierek, zniszczeń. Ze względu na swoją "taktyczność" są na strzelnicy dość użyteczne: trenując bez vesta można w nie wygodnie (bez krępowania ruchów) włożyć 1 mag do krótkiej i trzy do długiej (mozna więcej ale bez mozliwości szybkiego ich dobycia) oraz włożyć wkładki na kolana.
Propantsy (czyli ripstop z teflonem) też są ok, oprócz powyższych zalet oddychają, są umiarkowanie wodo i brudoodporne.
Osobiście komus kto potrzebuje spodni z patentami (np nie nosi torby czy plecaka a chce upchnąć wygodnie portfel, dokumenty, klucze, EDC itp), używa spodni niekoniecznie hardcorowo (czyli do lasu, na strzelanki, do warsztatu, czy na srvival) a nie może z tych lub innych powodów nosić bojówek w camo (np do pracy czy szkoły) to polecam.