Strona 1 z 1

jaki klej?

PostNapisane: 10 mar 2010, o 22:15
przez Wojtek
krótko i na temat :)

jakim klejem przylepić rzep na miśku z kevlaru? ważne by mocno trzymał ;)

Re: jaki klej?

PostNapisane: 11 mar 2010, o 11:07
przez Beat
Cienka, taśma klejąca, coś ala powertape, tylko obustronny.

Re: jaki klej?

PostNapisane: 11 mar 2010, o 15:32
przez ZibiD
Nie chcę podważać autorytetu Beat'a ale...
Większość tych taśm po czasie (zwłaszcza kiedy robi się ciepło) przeistacza się w lepką paćkę, która nie bardzo trzyma to co ma trzymać ale za to doskonale się paprze i ciężko ją zmyć :/
Jeśli będziesz używał takiej taśmy - upewnij się, że jest na 100% wysokiej jakości (np 3M). Osobiście poszukałbym rzepa z fabrycznym przylepcem - i to też markowego (np. http://allegro.pl/item945809242_rzep_ykk_us_army_acu_ucp_velcro_usmc.html)

Re: jaki klej?

PostNapisane: 14 mar 2010, o 13:39
przez Ari
Dobrej jakości Butapren itp. daje sobie bardzo dobrze rade

Re: jaki klej?

PostNapisane: 14 mar 2010, o 14:26
przez Wojtek
To co piszę Ari jest prawdą :) Wczoraj spróbowałem z butarenem i całość się dobrze trzyma. Z taśmą dwustronną też próbowałem i nie chciało się chwycić niestety. Butapren jest chyba najlepszą opcją.

Re: jaki klej?

PostNapisane: 14 mar 2010, o 21:29
przez ZibiD
Butapren jest dobry a gwoździe jeszcze lepsze ;)
Założenie było takie, żeby nie spaścić hełmu ale zdaje się, że już po zawodach ;)

Re: jaki klej?

PostNapisane: 14 mar 2010, o 22:57
przez Wojtek
pozwoliłem sobie załączyć kilka fotek efektu końcowego ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Re: jaki klej?

PostNapisane: 14 mar 2010, o 23:35
przez kazik_
Czemu z tyłu masz "front towards enemy"? :)

Re: jaki klej?

PostNapisane: 15 mar 2010, o 07:15
przez Wojtek
z przodu nie mam rzepu :P z boku mi nie pasowało, więc dałem z tyłu :)

Re: jaki klej?

PostNapisane: 15 mar 2010, o 09:01
przez Tytus
A mi się zdaje ze masz za mało rzepów - tak nie końtraktowo za mało morali Ci weszło można więcej.

Re: jaki klej?

PostNapisane: 15 mar 2010, o 09:30
przez Wojtek
co za dużo to nie zdrowo...

poza tym więcej morali nie posiadam...a kupowałem tylko te które znalazłem po okazyjnej cenie...dać przeszło 30zł za naszywkę jest sporym wydatkiem...

Re: jaki klej?

PostNapisane: 15 mar 2010, o 10:07
przez Wokash
No jestem pod wrażeniem... rozumiem, że docelowo cały hełm ma być w naszywkach?
To, że plecy trzymasz przodem do przeciwnika to nowy trend w ASG do tej pory nikt się nie cofał... [emot]

Re: jaki klej?

PostNapisane: 15 mar 2010, o 10:28
przez Mider
Wokash napisał(a):To, że plecy trzymasz przodem do przeciwnika to nowy trend [...]


Trend nie nowy

Re: jaki klej?

PostNapisane: 15 mar 2010, o 10:35
przez Wokash
W ASG?
Celowe trzymanie pleców przodem do przeciwnika to nie nowość?
No przypadkowe trzymanie pleców do przeciwnika to norma ale celowe?
... kurcze coś mnie ominęło [emot] W sumie nie wiem czy jest powód żeby się martwić... [emot]

Re: jaki klej?

PostNapisane: 15 mar 2010, o 10:47
przez Mider
A klikałeś na link? To kliknij.

Re: jaki klej?

PostNapisane: 15 mar 2010, o 11:02
przez Wojtek
Wokash napisał(a):No jestem pod wrażeniem... rozumiem, że docelowo cały hełm ma być w naszywkach?


Nie. Z tyłu dochodzi stroboskop tak że morale odpadają. Całkowity efekt końcowy będzie obejmował tylko 4 morale a nie 7 jak na załączonych zdjęciach.

Re: jaki klej?

PostNapisane: 15 mar 2010, o 11:16
przez Wokash
Mider napisał(a):A klikałeś na link? To kliknij.


Ślepy jestem nie zauważyłem, że link... w sumie to z Francuzami się nie strzelałem ale z tego co słyszałem w ASG są twardzi...

Re: jaki klej?

PostNapisane: 15 mar 2010, o 11:20
przez Tato
No teraz morale jest na najwyższym poziomie. Na pewno użytkownik hełmu sie łatwo nie podda.

Re: jaki klej?

PostNapisane: 15 mar 2010, o 11:52
przez kazik_
Tylko należy wtedy pamiętać o lusterku taktycznym, które pozwoli oglądać własne morale-patche bez zdejmowania hełmu.

Re: jaki klej?

PostNapisane: 15 mar 2010, o 12:04
przez Wojtek
będą podnosić morale osobie podążającej za mną ;)

Re: jaki klej?

PostNapisane: 15 mar 2010, o 12:05
przez Devil
Mnie by kusiło, żeby strzelić delikwentowi w czerep, ale ja nie jestem normalny, ja posypuję truskawki cukrem...

P.S. Oczywiście tylko po to, aby zobaczyć/usłyszeć jaki efekt daje kulka odbijająca się od morale... :)>

Re: jaki klej?

PostNapisane: 15 mar 2010, o 12:14
przez Mider
Wokash napisał(a):
Mider napisał(a):A klikałeś na link? To kliknij.


Ślepy jestem nie zauważyłem, że link... w sumie to z Francuzami się nie strzelałem ale z tego co słyszałem w ASG są twardzi...

Bo to luźne odwzorowanie a nie rekonstrukcja :)
ASGowi Francuzi są twardzi aż nieprzyzwoicie :P

Re: jaki klej?

PostNapisane: 15 mar 2010, o 12:20
przez Tytus
Tylko 4?? mało ja słyszałem od kolegi którego wujek miał brata a brat żonę a ona miała brata a brat kochankę a kochanka miała syna a on był we wojsku i mówił że 4 morale to mają cieniasy - na hełmnie to trzeba mnieć ok 9 by być we wojsku taktycznym - po cholere Ci strobo - ono zabierze miejsce na morale no daj spokój. Strobo to zbedny bajer - nie wiem do czego on Ci no ja tam bym wolal z 3 - 4dodatkowe morale rzucic ;)

Re: jaki klej?

PostNapisane: 15 mar 2010, o 12:24
przez Moses
Ale panowie co się czepiacie, nie wiecie jak ciężko całego Miska rzepem obkleić? Dajcie koledze szanse pomyśli pomyśli i z 20 morali wejdzie i będzie najbardziej pro z Was wszystkich

Re: jaki klej?

PostNapisane: 15 mar 2010, o 12:34
przez Wojtek
no ja myślę że już jestem :P

Re: jaki klej?

PostNapisane: 15 mar 2010, o 12:46
przez Moses
Zdecydowanie za mało morali. Pamiętaj, żadna cześć rzepa nie może się zmarnować.

Re: jaki klej?

PostNapisane: 15 mar 2010, o 14:56
przez Vintersky
Tak że w temacie... jaki klej... pamiętacie początek wątku?
Cyjanoakryle też dają radę. Empirycznie doświadczone na trzech miśkach.

Re: jaki klej?

PostNapisane: 15 mar 2010, o 15:08
przez ZibiD
Ale butapren lepiej pachnie ;) - cyjanoakryle potrafią zakleić dziurki w nosie i nie ma zabawy :/

Re: jaki klej?

PostNapisane: 15 mar 2010, o 19:16
przez Tytus
i mogą, przez to że zakleją dziurki w nosie, popsuć morale.

Re: jaki klej?

PostNapisane: 15 mar 2010, o 20:05
przez cAmper
Się kurna czepiacie chłopaka, że aż miło - nic nie ujdzie czujnego oka Starej Wiary co Wie Wszystko i Zawsze Lepiej oraz Na 100% Wykaże Jaki to Jesteś Mięntki...

Re: jaki klej?

PostNapisane: 15 mar 2010, o 20:20
przez Tytus
Mnientki jak już za dużo ę w wyrazie ;)

Re: jaki klej?

PostNapisane: 15 mar 2010, o 20:34
przez Wojtek
na mnie to i tak większego wrażenia nie robi...

Re: jaki klej?

PostNapisane: 22 mar 2010, o 15:11
przez KrYzYs
Dobra to ja nie zakładam nowego wątku bo problem podobny - czego by użyć żeby skleić magazynek? Problem wygląda w ten sposób, że wnętrze magazynka nie trzyma się obudowy za pomocą śrubki. Stopka magazynka trzyma resztę - wyjmiesz stopkę - wypada wnętrze z maga. Teraz Problem taki, że ten pierdulans o który zaczepia się stopka pękł.
Chciałbym skleić na stałe plastikowe wnętrze maga z obudową metalową. Jakieś podpowiedzi czym to mogę potraktować? Wskazany klej który pod wpływem uderzeń mechanicznych nie popęka.

Re: jaki klej?

PostNapisane: 22 mar 2010, o 15:48
przez ZibiD

Re: jaki klej?

PostNapisane: 21 kwi 2010, o 21:53
przez .:Marcin:.
może rzepem z moralpatch-em? Obrazek

Re: jaki klej?

PostNapisane: 21 kwi 2010, o 22:07
przez Blacha
op....lić izolką albo duck tape ;-)

patex robi takie coś dwuskładnikowe w podwójnej strzykawce - czasem tym coś kleję bo łanie sie szlifuje potem i maluje więc robi jako wypełniacz ubytków przy okazji klejenia (ok 8 pln w tesco czy gdziekolwiek gdzie mają podstawowe choć środki remontowo przemysłowe)

trzyma sie wszystko co tym kleiłem już długo i nic nie poodpadało

Re: jaki klej?

PostNapisane: 12 maja 2010, o 22:00
przez sanders-bravo
Pozwolę sobie jeszcze skomentować morale patche. Heh ciekawa koncepcja z tymi morale patchami na helmie, tym bardziej, że na MICHy dość rzadko coś się nalepia. Jak już to ja osobiście jestem zwolennikiem morale patchy w dobrym stylu.

Obrazek

Na plecaku, krótko i na temat i maksymalnie informatywnie. A że nie widać ze 100 m? Trudno! Trzeba było czytać przez lornetkę...

Re: jaki klej?

PostNapisane: 12 maja 2010, o 22:11
przez Tato
To z przodu do Cirasa możesz sobie dokleić jescze małą Złota Łopatkę za odkopanie tego i jescze kiku innych starawych tematów na forum w dniu dzisiejszym...

Re: jaki klej?

PostNapisane: 12 maja 2010, o 22:16
przez sanders-bravo
Ostatni post z 21.04.2010 to stary temat?!

Re: jaki klej?

PostNapisane: 12 maja 2010, o 22:27
przez Tato
Dlatego tylko mała łopatka, nie duża. :)