Strona 1 z 1

Masada

PostNapisane: 9 lis 2009, o 17:39
przez Suchy
Wie ktoś gdzie można dostać Masade na licencji Magpula?

Re: Masada

PostNapisane: 9 lis 2009, o 19:01
przez habib
Na Magbula to nie ,ale na Magpula, to pilnuj Ari'ego bo on też łasy na te coś... :)

Re: Masada

PostNapisane: 9 lis 2009, o 22:03
przez Anakonda
Kolega ma, kupił "z pod lady" w pewnym polskim sklepie internetowym. Fajna, dobrze spasowana, sam myślę, czy nie kupić..

Re: Masada

PostNapisane: 9 lis 2009, o 22:08
przez Tomcior
Widziałem, coś takiego produkcji A&K (chyba). Z zewnątrz na prawdę fajnie zrobiona, oprócz bujającego się maga, nie ma się do czego przyczepić. Niestety z wnętrza pojawia się podobny problem jak w SCAR Boyi, dysza i komora hop -up.

Re: Masada

PostNapisane: 9 lis 2009, o 22:09
przez Ryuzok
komora hop -up.

istnieje jakiś chińczyk (poza CA) który nie ma tragicznie wykonanej komory HU?

Re: Masada

PostNapisane: 9 lis 2009, o 22:28
przez Tomcior
Ryuzok napisał(a):
komora hop -up.

istnieje jakiś chińczyk (poza CA) który nie ma tragicznie wykonanej komory HU?


Ale w m-kach czy Ak możesz wymienić a tu się nie da. Bo nie ma żadnych tego typu na rynku.

Re: Masada

PostNapisane: 9 lis 2009, o 22:54
przez Ari
Suchy napisał(a):Wie ktoś gdzie można dostać Masade na licencji Magpula?


Na licencji Magpula masady nie kupuj bo nie jest w niej nic poprawione w stosunku do starej chińskiej wersji, której to z kolei się z paru powodów nie opyla kupować (z tym do Habiba :D)
Jak Masada, to tylko i wyłącznie trzeba liczyc na wersje asg wydaną przez firme Magpul PTS, która to ma kosztować 450$ :]

Re: Masada

PostNapisane: 9 lis 2009, o 23:27
przez habib
Ale zonk, ja właśnie myślałem że to pytanie było o PTS'a, a tu fakt, teraz chinole licencyjne będą robić.
Z opisu na wmasgu wygląda, że się nic nie zmieniło oprócz tego że jakaś oczojebna naklejka doszła.
Chociaż GB dało się jeszcze jakoś stuningować, to nie polecam, bo:
- pmagi nie podają, latają luźno jak wyprane majty na wietrze, po podklejeniu magów wreszcie podają ale cały czas jest spory luz
- hopup beznadziejny, regulacja na ząbki, które po paru miesiącach na bank się wytrą, ciągle dublety lecą (nie z winy gumki)
- dysza oczywiście niestandardowa, długością pasuje z GR25 ale oczywiście sama komora HU jest zbyt wąska

Generalnie wyśmienita replika dla McGyvera, żeby z niej strzelić i nie dostać nerwobólów mózgu, trzeba rozwiązać kilka zagadek technicznych.
Moja czeka na dłuższy urlop, wtedy będę miał czas coś z tą komorą poeksperymentować.
Ale do lansu +100 :)

A jeszcze jeden argument przeciw, każdy jak go widzi to mówi "O scara sobie kupiłeś", tiaaaaaaa :[

Na pytanie "Gdzie dostać? " odpowiadam "Lepiej nie dostać".

Re: Masada

PostNapisane: 9 lis 2009, o 23:50
przez Ari
Jeszcze trzeba dodać problem zbyt luźnej regulacji kolby. Jeżeli zaczepimy zawieszenie na kolbie to kolba sie wysuwa ...
Masada chińska na licencji nie jest odwrozorowana wielkością co do oryginału.

Re: Masada

PostNapisane: 10 lis 2009, o 14:41
przez Kmicic
Masada A&k miała nieco dziwną komorę, nie jestem pewien czy nie było by problemu z dostaniem zamiennika, ale zaznaczam nie jestem pewien. Co wielkości to faktycznie Ari ma rację, wielkością odbiega od oryginału chociażby wspomniana kolba. "Gdzieś baterię trzeba upchnąć". Replika jaka u nas była miała za to niesłychanie przyjemną kulturę pracy, może była to zasługa tego że prędkość wylotowa wynosiła 315fps, to silnik się specjalnie nie trudził. :)

Ponoć w momencie gdy Chińczycy w końcu dostali licencję od Magpula na markowanie ich logiem replik masady to zrobił się krach w chinach i zamknięto fabrykę A&K a bardzo szkoda, bo miały występować przeróżne wersje tej repliki krótkie, długie, L- 5.56 oraz H 7.62. A szkoda bo mało firm robi te repliki, a na prawdę była bardzo sympatyczna. Replika którą ja miałem była piaskowa w tanie. Nie wiem czy były dostępne inne kolory.

Re: Masada

PostNapisane: 12 lis 2009, o 19:32
przez Suchy
Ari napisał(a):Jak Masada, to tylko i wyłącznie trzeba liczyc na wersje asg wydaną przez firme Magpul PTS, która to ma kosztować 450$ :]


A kiedy ona się pojawi ?

Re: Masada

PostNapisane: 12 lis 2009, o 21:20
przez Ari
Oficjalnej daty nie ma. Przewidują w tym w tym roku

Re: Masada

PostNapisane: 15 lis 2009, o 15:57
przez Blacha
A&K niedawno jeszcze widziałem na kabatach w sierra army depot - jakby ktoś chciał pomacać itp.

leży przecudnie ale sam zrezygnowałem posłuchawszy o minusach

Re: Masada

PostNapisane: 15 lis 2009, o 22:15
przez Moris
jakby ktoś jednak był zainteresowany to jedna leży na Allegro w cenie (sic!) 949 PLN

Re: Masada

PostNapisane: 16 lis 2009, o 18:45
przez Suchy
Krakmani mają takie z pod lady po 798zł i mają podobno 400 fps-u

Re: Masada

PostNapisane: 16 lis 2009, o 19:50
przez Moris
kurde, fajna giwera. zajebiście mi sie podoba, ale to co pisze Habib zniechęca mnie na maxa.

Re: Masada

PostNapisane: 16 lis 2009, o 19:56
przez Suchy
Tżeba poczekać na Magpula PTS

Re: Masada

PostNapisane: 18 lis 2009, o 09:03
przez habib
http://www.wmasg.pl/aktualnosci/zza_gra ... c.d./1694/

G&P wzięło i chinola poprawiło :)

Re: Masada

PostNapisane: 18 lis 2009, o 09:08
przez Ari
Ale wiekszość magów nadal w gnieździe lata i nie podaje ...

Re: Masada

PostNapisane: 18 lis 2009, o 09:21
przez habib
A cholera wie, G&P chyba by kupy na rynek nie wypuściło....

Re: Masada

PostNapisane: 18 lis 2009, o 15:26
przez Ari
W opisie nie ma wymienionego dolnego receivera, wiec watpie ze to jest poprawione. W koncu to tylko custom z wymienionymi bebechami w A&K opakowaniu

Re: Masada

PostNapisane: 6 gru 2009, o 21:48
przez gobou
Masada jest do kupienia w jednym sklepie w Japonii (http://www.echigoya.co.jp/html/products ... ct_id=1978). Kosztuje 20895 enów, czyli przy aktualnej cenie ena, jakieś 650 PLN + przesyłka (jak wysyłałem 2 Type 89 i Steyr AUG`a to było około 500 PLN. To jest cena z ich strony internetowej, czyli kupując bezpośrednio w sklepie na pewno mają taniej. Zastanawia mnie ten producent Military Industry... to oznacza, że Jieitai`owi (Japońskiej Samoobronie) znudziły się do ćwiczeń (mają strzelaniny ASG, jak my :D) Tokyo Marui Type 89 i postanowili sami wyprodukować Masady? :D Niewykluczone...

Re: Masada

PostNapisane: 13 gru 2009, o 20:16
przez Suchy
Słyszał ktoś coś o Masadzie Magpula? Pojawi się czy nie?

Re: Masada

PostNapisane: 23 sty 2010, o 22:20
przez Suchy
I już jest Masada Magpula

Re: Masada

PostNapisane: 23 sty 2010, o 23:45
przez Ari
Mówiłem ;)

Re: Masada

PostNapisane: 24 sty 2010, o 18:15
przez Suchy

Re: Masada

PostNapisane: 24 sty 2010, o 22:12
przez habib
acr z waflem to już nie to samo ... :-/

Re: Masada

PostNapisane: 25 sty 2010, o 10:22
przez Ari
Czemu płaczecie ? Przecież będą dostępne różne wersje ...

Re: Masada

PostNapisane: 25 sty 2010, o 10:28
przez Suchy
Ari napisał(a):Czemu płaczecie ? Przecież będą dostępne różne wersje ...


Też tak czytałem ;)

Re: Masada

PostNapisane: 25 sty 2010, o 12:16
przez Ari
Kolba, chwyt przedni, dolny korpus oraz lufy bedą częściami wymiennymi

Re: Masada

PostNapisane: 26 mar 2010, o 15:55
przez habib

Re: Masada

PostNapisane: 24 kwi 2010, o 20:31
przez Suchy
W Warszawie też można dostać http://www.airsoftxtreme.pl/product-pol ... d-Tan.html
Byłem, macałem i jeszcze bardziej mi się podoba.
Kiedy ku... Magpul wypuści na rynek ACRa.

I dla posiadaczy chińskiej Masady dobra wiadomość
Firma A&K zapowiedziała wprowadzenie do sprzedaży nowych akcesoriów i części. Są to, (...) metalowa komora hop up (CNC) i dysza do repliki Masada.
Źródło http://www.wmasg.pl/aktualnosci/zza_gra ... osci/1924/

Re: Masada

PostNapisane: 24 kwi 2010, o 20:47
przez habib
Na skierniewickiej też jest (albo była). W stocku 300fps i oczojebny hologram magpula.
Ja dziś ze swoją pobiegałem, i jutro też pobiegam, jest piękna.

Re: Masada

PostNapisane: 24 kwi 2010, o 20:55
przez Ari
Ale i tak cały czar pryska bo niedosc ze wiekszosc magow do niej nie pasuje i trzeba podklejac izolka i inne kombinacje robic, to kolba sie wysuwa sama gdy jest o nia zaczepione zawieszenie ...

Re: Masada

PostNapisane: 24 kwi 2010, o 21:10
przez habib
Teraz już wszystkie magi mi działają i siedzą sztywno, jeden prosty patent, a kolba... eee tam

Re: Masada

PostNapisane: 25 kwi 2010, o 01:05
przez Blacha
magi za jakiś miesiąc powinienem mieć u siebie na sklepie midy na 120 kulek - do masady znaczy

Re: Masada

PostNapisane: 25 kwi 2010, o 19:00
przez Ari
Blacha napisał(a):magi za jakiś miesiąc powinienem mieć u siebie na sklepie midy na 120 kulek - do masady znaczy


W jakim sensie? Mowisz po prostu o P-Magach czy masz na mysli ze A&K zrobilo Midy do swojej masady ?

Teraz już wszystkie magi mi działają i siedzą sztywno, jeden prosty patent, a kolba... eee tam


Jaki ?

Re: Masada

PostNapisane: 25 kwi 2010, o 19:43
przez habib
Trzeba podkleić jakieś 1.5mm. Dziś biegałem z midami CA od emki, siedzą sztywno, nawet lepiej niż w samych emkach, ładnie podają.

Re: Masada

PostNapisane: 25 kwi 2010, o 21:16
przez Blacha
PMagi z ebaybanned dokładnie bedę miał
coś z nimi nie tak ??

Re: Masada

PostNapisane: 25 kwi 2010, o 21:22
przez Ari
"Stockowo" wypadaja z masady bo tak spartaczyli masade chinczycy. Z tego co widac po przerobce habiba powinno byc cacy

Re: Masada

PostNapisane: 25 kwi 2010, o 21:36
przez Blacha
ciekaw jestem jak by siedziały chińskie termoldy

w giecie mam przejściówkę na mkowe i większość mkowych lata albo wypada - mam jednego hi capa od masady i jako jedyny siedzi cudnie wręcz
no i ostatnio dostałem na sklep kanadyjki chińskie
na strasznie ciasno wchodzą do emek a w mojej giecie ciasno i pięknie siedzą bez latania - całkiem jak ten masadowy hi cap.
Może i do masady by pasowały .........

może kiedyś sprawdzę na strzelance jakiejś

Re: Masada

PostNapisane: 25 kwi 2010, o 22:27
przez Ari
Ja P-magi swoje testowalem w masadzie to nie pasowaly. Tz. dobrze siedzialy ale kulek nie podawaly

A co do adaptera do giety to z nimi roznie bywa. W moim wszystkie magi emkowe siedza dobrze i podaja

Re: Masada

PostNapisane: 25 cze 2010, o 08:02
przez habib